Jakie BCAA najlepsze – Ranking aminokwasów

BCAA to jeden z najpopularniejszych suplementów dla sportowców. Ze względu na swoje właściwości polecany jest także osobom robiącym chwilową przerwę od treningów. Aminokwasy BCAA kojarzone są głównie jako składnik odżywek „na masę”. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące aminokwasów BCAA oraz doradzimy, jaki suplement BCAA warto wybrać według 5 propozycji, które przygotowaliśmy.

Ranking aminokwasów – najlepsze BCAA na regenerację.

1. AMINOx

Absolutny numer 1! Wyróżnia się wysoką skutecznością działania i najwyższą jakością. Wyrównuje i zwiększa wytrzymałość mięśni. Pozwala ukazać pełen potencjał wydajności treningowej! AMINOx to bezcukrowa formuła BCAA zaprojektowana w celu wspomagania mięśni zarówno w trakcie, jak i po treningu, dzięki czemu pozwala uzyskać osiągi na najwyższym poziomie. Producentem suplementu AMINOx jest BSN. Jest to marka doświadczona w produkcji odżywek i suplementów diety dla sportowców, zarówno przed-, jak i potreningowych – takich jak właśnie preparaty aminokwasowe, ale także reduktory tkanki tłuszczowej, boostery testosteronu, odżywki białkowe oraz węglowodanowo-białkowe i inne.

Kombinacja 10 gramów BCAA i niezbędnych aminokwasów, L-alaniny, Tauryny i L-citruliny sprawia, że AMINOx najlepiej pomoże organizmowi przetrwać trening i przygotować się na jutro. AMINOx zapewnia wszechstronne, odżywcze wsparcie dla każdego rodzaju treningu.

Dodatkowo wzbogacony jest o witaminę D, która jest jednym z najważniejszych składników regulujących gospodarkę wapniem, pozwalający zahamować hormon powodujący niszczenie kości.

W celu uzyskania najlepszych wyników należy spożywać suplement co najmniej 2 razy dziennie, według zaleceń producenta. Aby zmaksymalizować efekty działania suplementu, należy pić dużo wody oraz wprowadzić dietę bogatą w białko i węglowodany. AMINOx w pełni ujawnia swoje działanie między 3. a 12. tygodniem regularnego przyjmowania suplementu. Po 12. tygodniu należy zrobić przerwę na co najmniej 4 tygodnie.

Dlaczego AMINOx to numer 1?

Suplement AMINOx zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu ze względu na następujące cechy i właściwości:

– zero cukru,
– dobra rozpuszczalność,
– pyszny smak,
– wysoka zawartość aminokwasów BCAA i EAA,
– zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni,
– zwiększenie napływu krwi do mięśni,
– wspieranie anabolizmu oraz hamowanie katabolizmu,
– przyspieszenie regeneracji w trakcie i po treningu.

2. Xtend

Xtend to suplement diety zaprojektowany do budowania mięśni, spalania tłuszczu i wspomagania regeneracji podczas ćwiczeń. Producentem suplementu Xtend jest Scivation, czyli zaufana marka z dużym doświadczeniem, która przyczyniła się do stworzenia pierwszej konsumpcji BCAA w trakcie treningu. Marka Scivation od lat udoskonalała swoją recepturę, wykazując zdolność łączenia składników w określonych ilościach.

Xtend to formuła z naturalnymi smakami i barwnikami, a więc idealna dla tych, którzy chcą uniknąć sztucznych składników. To wygodny w stosowaniu suplement diety gotowy do spożycia. Jest smaczny, odświeżający i wolny od cukru. Dostarcza więcej BCAA niż 25 gramów białka serwatkowego i pozwala pozbyć się uczucia ciężkości mięśni. Pomaga podczas ciężkiej sesji na siłowni (pozwala trenować dłużej, mocniej i z większą intensywnością). Ułatwia zarówno utratę tkanki tłuszczowej, jak i nową budowę mięśni. Doskonale działa także po treningu.

Poprzez organizowanie optymalnej syntezy białek i zrównoważenie wewnątrzkomórkowej gospodarki energią Xtend znacznie skraca czas regeneracji.

W jednej porcji Xtend zawartych jest 7 gram aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach. Nie ma w tym przypadku mowy o losowych dawkach. Każda porcja jest doskonale zrównoważona – 3,5 grama leucyny w celu pobudzenia syntezy białek mięśniowych oraz 1,75 grama waliny i 1,75 grama izoleucyny. Dzięki zawartości tych składników suplement Scivation Xtend zwiększa produkcje ATP, przyspiesza tempo syntezy protein, hamuje katabolizm, obniża poziom kortyzolu, podnosi poziom hormonu wzrostu, przyspiesza regenerację, poprzez blokowanie wpływu tryptofanu na mózg zapobiega stanowi zmęczenia, a dodatkowo wspiera układ odpornościowy.

3. BCAA 3:1:2

3 główne składniki suplementu BCAA 3:1:2 producenta MusclePharm to leucyna, izoleucyna i walina w proporcjach takich jak w nazwie preparatu. Preparat BCAA 3:1:2 zapewnia aż około 7000 mg aminokwasów w każdej porcji! Leucyna ma zdolność do pobudzania syntezy białek mięśniowych, ale działa także po intensywnym treningu, poprawiając siłę mięśni. Izoleucyna dzięki odpowiedniej dawce zabezpiecza mięśnie przed rozpadem. Z kolei walina, podobnie jak leucyna i izoleucyna, pobudza syntezę białka i wzrost tkanki mięśniowej, dostarczając energię z tworzenia glukozy. Ponadto walina działa także jako środek ułatwiający wzrost i regenerację tkanek w organizmie po intensywnym wysiłku fizycznym. Specjalna formuła preparatu BCAA 3:1:2 dostarczająca organizmowi więcej leucyny i waliny niż izoleucyny sprawia, że ten suplement zapewnia szybszy wzrost czystej masy mięśniowej i silniejszy proces regeneracji. Jest to więc idealna odżywka BCAA dla osób, które chcą maksymalnie szybko zbudować tkankę mięśniową, bez uczucia zmęczenia organizmu.